predaj rodinný dom Hrušov

predaj rodinný dom Hrušov

Popis nehnutelnosti

Re/Max najdoveryhodnejsia znacka 2017

predaj rodinný dom Hrušov

Exkluzívne iba u nás! Realitná kancelária RE/MAX ponúka na predaj nehnuteľnosť v malebnej podhorskej obci Hrušov v regióne Hont. Dedina roka 2003 je dodnes známa najmä vďaka dodržiavaniu ľudových tradícií, čím priťahuje predovšetkým chalupárov a milovníkov prírody, tradičných remesiel, permakultúry či typického života na dedine neďaleko maďarského pohraničia. V obci sa už od roku 1996 pravidelne koná folklórny festival Hontianska paráda. Obyvateľstvo je roztrúsené aj po okolitých lazoch, pre lokalitu sú typické aj vínne pivnice vytesané do pieskovcového tufu.

Pokiaľ Vás zaujal opis tejto krajiny a na bývanie či rekreáciu Vám stačí nehnuteľnosť na maličkom pozemku, možno je táto ponuka určená práve Vám. Jej predmetom je rodinný dom (vhodný aj ako chalupa) so súpisným číslom, nachádzajúci sa na návrší s nádherným výhľadom na miestny kostol. Postavený bol v roku 1980 z kombinovaných, avšak trvácnych materiálov – kameň, tehla, porfix; na streche sa nachádza škridla a krov je v dobrom technickom stave. Nehnuteľnosť vznikla nadstavbou pôvodného gazdovského domčeka zo začiatku 20.storočia. Celková výmera pozemku je 243 m2, pričom väčšina z neho je zastavaná plocha. V zadnej časti je rodinný dom napojený na susednú nehnuteľnosť, avšak je vysporiadaný, bez ťarchy, s jediným majiteľom, čo veľmi uľahčuje predajný proces.

* Dispozícia *
Prízemie – vstupná chodba vedúca ku schodisku, kuchyňa, špajza, kúpeľňa (s umývadlom, vaňou a bojlerom), samostatné WC, veľká skladovacia miestnosť (pivnica).
Poschodie – 4 obytné miestnosti – menšia pôvodná izbička, priechodná obývacia izba, veľká detská izba, spálňa. Priestor dopĺňa široká chodba, ktorá môže slúžiť ako veranda, zimná záhrada, spoločenský priestor. V tejto časti sa nachádza aj vstup na poval.

* Inžinierske siete *
Rodinný dom je napojený na elektrinu (220V + 380V) a obecný vodovod. Odpad je riešený trativodom (možnosť vybudovania žumpy na pozemku pred domom), kúrenie je zabezpečené pevným palivom (sporák v kuchyni je napojený na radiátory v celom dome). Okná a dvere sú pôvodné (drevené aj plastové), v čelnej časti domu sú vonkajšie žalúzie.

* Zariadenie *
Súčasťou nehnuteľnosti je aj vzácny starožitný nábytok v spálni – manželská posteľ, nočné stolíky, kozmetický stolík so zrkadlom a veľký kredenc. V dvoch izbách sa nachádzajú aj štýlové krbové kachle, ktoré sú funkčné a v chladnejšom počasí môžu slúžiť na vykurovanie objektu. Ponechanie ostatného zariadenia a vybavenia domu bude predmetom dohody s konkrétnym záujemcom.

* Obec Hrušov *
Leží na juhu Banskobystrického kraja v západnej časti okresu Veľký Krtíš na svahoch Krupinskej planiny. Má členitý reliéf chotára od nadmorskej výšky 200 m až po najvyšší vrch vo výške 525 m. Nachádza sa tu Obecný úrad, pošta, pohostinstvo, obchod, materská a základná škola. Dominantou obce je miestny kostol, odkiaľ je nádherný výhľad do údolia až na planiny, ktorými preteká hraničná rieka Ipeľ. V obci sa nachádza aj rozhľadňa a funguje tu niekoľko záujmových spolkov a združení vrátane folklórnych súborov.

* Cena *
55.000,- EUR. Uvedená cena je vrátane provízie realitnej kancelárie RE/MAX, kompletného právneho servisu, autorizovaných zmlúv a poplatkov spojených s prevodom vlastníckych práv.

Kontaktujte makléra

Mgr. Peter Frančík
Mgr. Peter Frančík